Firma pożyczkowa jako alternatywa kiedy bank odmawia Ci pożyczki

Wyobraź sobie sytuację, gdy nagle potrzebujesz większej gotówki, co wówczas robisz? – decydujesz się na wypełnienie wniosku o kredyt, którego uzyskanie może trwać nawet kilka dni, a bank może nie uznać Cię za wiarygodnego wierzyciela, czy szukasz szybszych i wygodniejszych możliwości pożyczenia potrzebnej Ci kwoty? Poznaj naszą propozycję alternatywy dla klasycznych kredytów gotówkowych.

 

Formalności związane z pożyczką bankową

 

Niespodziewany duży rachunek do opłacenia, świetna okazja zakupu czegoś lub niezwykle okazyjna oferta wyjazdu wypoczynkowego to tylko kilka przykładowych wydatków dodatkowych, które mogą przytrafić się każdemu z nas. Niestety nawet zapobiegliwe osoby nie są w stanie się na nie wszystkie przygotować. W bankach nie dość, że złożenie wniosku związane jest z wypełnieniem mnóstwa dokumentów, to dodatkowo wszystko to musimy jeszcze potwierdzić poprzez dostarczenie do oddziału zaświadczeń o zarobkach oraz innych dokumentów. Co więcej, według banku możemy być niewypłacalni choć w rzeczywistości nasza sytuacja finansowa kształtuje się zupełnie inaczej. Różnica między kredytem a pożyczką pozabankową jest taka, że nie zawsze możemy całą naszą wypłatę udokumentować, gdyż składają się na nią różne dodatki i prowizje, które uzależnione są od wyników w danym miesiącu a pracodawca nie może je jednoznacznie określić. Tego typu przypadki to nie oderwane od rzeczywistości wyjątki a problem dotyczy wielu Polaków.

 

Co zrobić gdy bank odmówi pożyczki

 

Opcją alternatywną dla banków stały się firmy pożyczkowe. Obecnie sytuacja na rynku bardzo różni się od tej, którą pamiętamy sprzed kilku lat, gdy firmy pożyczkowe kojarzone były z lichwiarstwem. Aktualnie oferty firm pożyczkowych nie różnią się od pożyczek bankowych – wysokość opłat związanych z szybką pożyczką pozabankową jest zbliżona do opłat związanych z bankowymi pożyczkami. Dodatkowo firmy pożyczkowe, a wśród nich Wandoo, udzielają pierwszej pożyczki na preferencyjnych warunkach. W Wandoo pierwszą pożyczkę do 3000 zł możesz uzyskać zupełnie za darmo. Po spłaceniu pierwszej pożyczki Twój limit kredytowy rośnie a kolejną pożyczkę możesz uzyskać nawet do 5000 zł. Pamiętajmy jednak, aby mimo wzrostu dostępnej dla nas kwoty pożyczki, przekalkulować swoje możliwości. Jeśli zastanawiasz się jak ocenić swoją zdolność kredytową to warto zacząć od najprostszej formy, a więc stworzenia tabelki przychodów i wydatków. Na tej podstawie możesz samodzielnie oszacować kwotę, której spłata nie powinna stać się zbytnim obciążeniem dla Twojego domowego budżetu.

 

  Złóż wniosek o pożyczkę online do 3000 zł

Kontakt z nami
Napisz do nas