Pożyczka pozabankowa - jej koszty a RRSO

Sprawdzając oferty pożyczek internetowych trafiamy na kalkulatory pożyczkowe na których pojawiają się różne parametry pożyczki. Niestety wiele z osób nie do końca wie na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę. Poprosiliśmy więc o pomoc eksperta finansowego, który w bardzo jasny sposób wyjaśnia tą kwestię.

 

Jak podpowiada nasz ekspert należy zacząć od zapoznania się z definicją RRSO, czyli definicją rzeczywistej rocznej stopy procentowej, która jest sumą oprocentowania kredytu i jego kosztu w skali roku wyrażoną w procentach. Tak więc może być ogromna różnica między kredytem a pożyczką pozabankową udzielaną maksymalnie na miesiąc. RRSO w przypadku kredytu może wynosić kilkadziesiąt procent, a w przypadku pożyczki krótkookresowej nawet kilka tysięcy procent. Warto zaznaczyć, że niskie RRSO wcale nie musi oznaczać, że koszt pożyczki jest niski. RRSO zależne jest od harmonogramu spłaty pożyczki. Tak więc w sytuacji, gdy spłatą jest jedna rata – tak jak w przypadku pożyczek chwilówek, RRSO może być bardzo wysokie.

 

Na co więc zwracać uwagę biorąc pożyczkę przez internet?

 

Podczas symulacji na kalkulatorze pożyczkowym warto zwrócić uwagę na kwotę prowizji firmy pożyczkowej. Najważniejszą jednak jest kwota do spłaty. Niektóre firmy pożyczkowe poza prowizją doliczają dodatkowe opłaty, natomiast w Wandoo kwota do spłaty to jedynie suma kwoty pożyczki i prowizji. Decydując się jednak na pierwszą pożyczkę do 3000 zł. nowi klienci otrzymają ją zupełnie za darmo. Tak więc w terminie wyznaczonym w umowie (wybranym przez nas podczas wypełniania wniosku) mamy do spłaty taką kwotę jaką pożyczyliśmy.

 

Dodatkowe koszty pożyczki

 

Sprawdź także, czy w wybranej przez Ciebie firmie pożyczkowej istnieje możliwość refinansowania pożyczki, czyli przesunięcia terminu jej spłaty. Warto uzależnić od tego wybór oferty firmy pożyczkowej, gdyż w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych problemów finansowych, a w związku z tym brakiem możliwości spłaty pożyczki opcja ta okaże się bardzo przydatna. Kalkulator na wandoo.pl ukazuje klientom dwie opcje refinansowania na 30 dni. Dzięki temu od razu widzimy jakie mogą pojawić się dodatkowe koszty związane z pożyczką. Jeśli wciąż nie wiesz, gdzie wyszukać dobrą ofertę pożyczkową to zajrzyj na wandoo.pl i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

 

Złóż wniosek o pożyczkę online do 3000 zł

Kontakt z nami
Kontakt z nami