Co to jest refinansowanie pożyczki?

24.08.2021

pożyczki online

Co to jest refinansowanie pożyczki i na jakich zasadach się odbywa?

Pożyczka online w Wandoo.pl przyznawana jest na od 14 do maksymalnie 30 dni. To czas, jaki klient ma na spłatę swojego zobowiązania. Zdarza się jednak, że terminowe oddanie pożyczki jest niemożliwe z różnych, nieprzewidzianych powodów. W takiej sytuacji oferujemy opcję refinansowania pożyczki. Czym jest i ile kosztuje takie rozwiązanie?

Refinansowanie często błędnie określane jest jako przesunięcie terminu spłaty czy odroczenie pożyczki. Jednak proces ten ma zupełnie inny przebieg. Refinansowanie polega spłaceniu pożyczki przez innego pożyczkodawcę. Dla klienta oznacza to zawarcie nowej umowy z innym pożyczkodawcą.  Dzięki temu pierwotna pożyczka online zostaje spłacona w wymaganym terminie, a pożyczkobiorca zyskuje dodatkowy czas na spłatę zobowiązania u nowego pożyczkodawcy. W Wandoo.pl umowę o pożyczkę refinansującą można zawrzeć na okres 14, 21 lub 30 dni. RRSO dla pożyczki refinansującej udzielanej za naszym pośrednictwem wynosi: 1925,44 % (przy refinansowaniu na 30 dni). Aby refinansować pożyczkę należy wpłacić nowemu pożyczkodawcy opłatę z tytułu umowy refinansującej.

pożyczki online

Jak wnioskować o refinansowanie pożyczki?

Wnioskowanie o refinansowanie pożyczki online jest bardzo proste i szybkie do wykonania. Wystarczy zalogować się do Konta Użytkownika i w panelu Klienta wybrać w odpowiednim miejscu czas, na jaki chcemy pożyczyć nową pożyczkę. Następnym krokiem jest opłacenie prowizji z tytułu udzielenia pożyczki refinansującej. Po dokonaniu płatności Klient otrzymuje informację o nowym terminie spłacenia zobowiązania. Wniosek należy złożyć najpóźniej w ostatnim dniu pierwotnej pożyczki, co pozwoli uniknąć naliczenia dodatkowych odsetek za spóźnienie i przekazanie sprawy do Działu Windykacji. Wnioskując o refinansowanie można także skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 22 380 01 02, gdzie konsultanci podpowiedzą, jak wypełnić wniosek i odpowiedzą na dodatkowe pytania.

Ile kosztuje refinansowanie pożyczki?

Refinansowanie pożyczki online wiąże się z uiszczeniem prowizji, która pozwala na uruchomienie nowej pożyczki u innego pożyczkodawcy. Jej dokładna wysokość zależy od dwóch najważniejszych czynników:

- całościowej kwoty pożyczki (wraz z opłatami dodatkowymi),

- czasu, na jaki chcemy podpisać nową umowę (terminu spłaty – 14, 21 lub 30 dni).

Dużym ułatwieniem jest fakt, że kwoty te można zobaczyć w Panelu Klienta i wybierać nowy termin spłaty pożyczki zgodnie z potrzebami i wysokości prowizji.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki refinansującej udzielanej za pośrednictwem Wandoo:

RRSO: 1925,44 %, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania Pożyczki (zmienna) wynosi: 7,2%, Całkowita Kwota Pożyczki: 2400 zł, Całkowity Koszt Pożyczki: 673,24 zł, w tym: (i) Prowizja: 659,04 zł, (ii) Odsetki kapitałowe: 14,20 zł, (iii) Całkowita kwota do zapłaty: 3073,24 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni.

Stan na dzień: 01.07.2021 r.